7 Nis 2017

Sevginin Gücü

   Herkese benden kocaman bir merhaba! Biliyorum uzun bir süredir ortalarda yoktum, belki merak ettiniz belki hiç farkına bile varmadınız ama artık yeniden yazmaya başlayacağım! 

   Şimdi diyorsunuz ki sen nerelerdeydin bunca zamandır? (Beni çok önceden beri bilenler için diyorum.) Birtakım sağlık problemleriyle uğraştım, çok önemli şeyler değil merak etmeyin. Bu zamanda da biraz kendimi dinlemek istedim. Daha tam bu süreçten çıkamadım ama olsun, birlikte çıkarız elbet! :) 

   Bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu tamamen içimden gelen şeyler. Belirli bir plan çizmedim kafamda, tamamen gelişine. Sonu nereye gidecek bilmiyorum. Çok fazla saçmalarsam kusuruma bakmayın. 

   Hep üstünde konuştuğumuz, şarkılar, şiirler yazdığımız ama bir o kadar da kolay yok saydığımız, önemsemediğimiz bir konudan bahsedeceğim sizlere. "Sevgi." Daha önce sevgiyle ilgili şeylerden bahsetmiştim. Bugün özellikle bu konuda yazmak isteme sebebim ne diye soracak olursanız, geçirdiğim zor günlerde bana ışık tutan ve beni ayağa kaldıran şeyin sevgi olması. 

   Düşünün ki kapkaranlık, ıssız bir mağaradasınız ve tek başınasınız. Korkuyorsunuz doğal olarak. Her şeyin bittiğini, o soğuk, karanlık, kasvetli dümyadan hiçbir çıkışın olmadığını düşünüyorsunuz. Bu düşünce her geçen saniye sizi daha da içine çekiyor ve tam da delirmek üzereyken küçücük bir ışık görüyorsunuz. Işığı takip ettiğinizde küçücük bir çatlaktan sızdığını ve o çatlağın etrafının birkaç güzel çiçekle çevrili olduğunu fark ediyorsunuz. O an içiniz ısınıyor ve ışığın parlaklığına kendinizi kaptırıyorsunuz ve bu size bir umut oluyor. Bu sayede de bir şekilde o mağaradan kurtuluyorsunuz. Ne kadar mucizevi bir şey değil mi? Aslında değil. Hayatta her zaman o küçücük çatlaktan sızan ışık bizlerle ama ne yazık ki bakmayı bilmiyoruz. Okul hayatı, iş hayatı, dertler vs derken durup bir dakika bile etrafımıza bakmıyoruz. Hadi etrafımızı geçtim, kalbimizi dinlemiyoruz. Karşılaştığımız her zorlukta, engelde o ışık yanıbaşımızda aslınnda ama biz bakmıyoruz. Sevgiyi biliyoruz ama sevmenin anlamını bir türlü öğrenemedik. Sevgiyi sürekli duyuyoruz ama durup bir kalbimize sormadık. Yıllarca okullarda bir şeyler öğrenmek için çabaladık ama durup sevginin anlamını merak etmedik. Halbuki sevgi olmadan insan olamayız. 

   Her zaman sevginin gücüne inandım. Ama ne denli güçlü olduğunu yeni fark ettim. Sevmeyi unutmuştum, her şey siyah görünüyordu gözüme. Sonra o küçücük ışığı buldum. Bana sevmenin, sevilmenin güzelliğini tam anlamıyla gösterdi. Bir canlıyı sevmenin, bunu bir insanı ne kadar değiştirdiğini gösterdi. Ama öyle kucağa alıp sevmenin değil her anlamıyla sevmenin, size göre yanlış olan yaptıklarıyla, bir bebekmiş gibi her şeyiyle ilgilenmenizle yani tamamiyle onu kalbinizde hissetmenizle sevmenin getirdiği bir değişim. İnsanlara eskisi kadar önyargıyla bakmamayı, herkesin kötü olmayacağını gösterdi bana. Sırf bir canlıya değil cansız bir varlığa da canı varmış gibi şefkatli yaklaşmayı, onu incitmemeyi öğretti. Tüm bunların sonucunda da hayatta siyahtan başka renkler de olduğunu keşfetmeme olanak sağladı. Her rengin ayrı bir güzelliği ve enerjisi olduğunu gördüm ve her günün de bir rengi olduğunu. Her günü siyahmışçasına yaşamak yerine enerjisini bulmanın önemini fark ettim. Kısacası hayatın sevgiyle, sevmekle daha kolay, daha renkli ve daha güzel yaşandığını tattım. Dokunduğunuz, gördüğünüz, duyduğunuz, hissettiğiniz her şeyi sevin. O zaman hayat daha güzel görünecektir gözünüze. 

   Yazımı bitirmeden önce bana birini karşılıksız sevmenin ne demek olduğunu gösteren ve hayatı daha güzel görmemi sağlayan insana teşekkür ediyorum. Ne şanslıyım ki onu tanıdım. Umarım hayatınızda size hep güzel ve iyi şeyler katan insanlar olur. 

   Sizleri seviyorum. 

Bu konuyla ilgili de çok sevdiğim bir şarkı var. Dinlerseniz çok mutlu olurum. "Scorpions-Love will keep us alive."

3 yorum:

  1. Merhabalaar. Bloggerlar toplanıyor grubunda gördüm.Geldim.Takibe aldım. :)) Benim bloguma da bekliyorum sizi. . Yazınızı ve blogunuzu ve özellikle Blog adınızı çok sevdim :)

    YanıtlaSil
  2. merhaba..güzel içten bir yazı olmuş :) tesadüf gördüm sizi bana da beklerim,hem çekilişm var belki şansınız boldur :)

    YanıtlaSil